Wypożycz samochód i poznaj stolicę Małopolski!

Ze względu na swoją wyjątkową architekturę i fascynującą historię, wciąż obecną we wszystkich zakątkach miasta, Kraków jest jednym z najpiękniejszych europejskich miastach. Chętnie odwiedzają go nie tylko polscy turyści, ale też z różnych zakątków świata. To dawna stolica Polski i wciąż jedno z najważniejszych miejsc w kraju. Krakowskie Stare Miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mieszczą się tu przepiękne budowle gotyckie, barokowe i renesansowe. Odwiedzając Kraków, wybierz się też do Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zamek Królewski na Wawelu

To dawna siedziba królów polskich. Znajduje się w samym sercu Krakowa na Wzgórzu Wawelskim, czyli jurajskiej skały wapiennej wznoszącej się na lewym brzegu Wisły. Jest jednym z najbardziej imponujących europejskich zamków. Przy okazji zobacz katedrę na Wawelu z najcięższym dzwonem w Polsce. W pobliżu znajduje się rzeźba Smoka Wawelskiego. Wybierz się na spacer wzdłuż Wisły, podziwiając przepiękne widoki.

Wypożycz samochód i poznaj stolicę Małopolski!

Katedra Wawelska

To jedna z najbardziej znanych nekropolii królewskich i prawdziwy narodowy panteon. Oprócz królów pochowani są tutaj wybitni Polacy, np. biskupi krakowscy i bohaterowie narodowi. Możesz tutaj m.in. zobaczyć grób Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Św. Jadwigi i Jana III Sobieskiego.

Collegium Maius

To najstarszy polski uniwersytet i jednocześnie jedna z najstarszych uczelni na świecie. Został założony 12 maja 1364 roku. Złoty wiek Collegium Maius przypadł na XV i XVI wiek. Jednym z wybitnych absolwentów był Mikołaj Kopernik. Kraków w przeszłości był nawet ważnym ośrodkiem nauk alchemicznych. Obecnie Collegium Maius słynie z arkadowych galerii i kryształowych sufitów.

Podziemia Rynku Głównego

Wyjątkowa wystawa prezentuje wykopaliska archeologiczne, które przeprowadzono w latach 2005-2010. Archeolodzy dotarli wtedy aż do 5 metrów poniżej Rynku Głównego. Znaleźli aż 11 tysięcy eksponatów. Związane są z handlem solą, ołowiem i miedzią oraz codziennym życiem mieszkańców Krakowa. Wszystkie eksponaty z chronionymi warstwami ziemi przedstawiają proces tworzenia się warstw ziemi. W podziemiach możesz również zobaczyć pozostałości drewnianych chat i grobowców pochodzących z XI wieku. To wyjątkowe miejsce w całej Europie. Liczy 4000 m kwadratowych.

Sukiennice

To wielka hala targowa z XIII wieku. Była sukcesywnie rozbudowywana w kolejnych latach. Znajduje się w samym centrum Rynku Głównego. Oprócz powierzchni handlowej, na pierwszym piętrze mieści się oddział Muzeum Narodowego. Obecnie możesz tu zobaczyć 4 galerie. Znajdują się w nich dzieła Siemiradzkiego, Chełmońskiego, Michałowskiego i Bacciarellego. Możesz też wejść na taras widokowy.

Wypożycz samochód i poznaj stolicę Małopolski!

Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wybierając wypożyczalnię, zwróć uwagę na jakość oferowanych usług. Czy firma dba o szczegóły i indywidualnie podchodzi do każdego klienta? Zobacz, czy wypożyczalnia oferuje bogaty wybór aut. Wtedy bez problemu wybierzesz odpowiedni model. Sprawdź, jaki jest proponowany czas najmu i cena usług. Zobacz, czy możesz skorzystać z rabatów, upustów i ubezpieczenia.

 Partnerem tekstu jest Express - wynajem aut Kraków.