Studia magisterskie kraków – co wybrać?

Kraków od lat znajduje się w czołówce miast akademickich. To miasto, w którym mieści się sporo uniwersytetów i ośrodków akademickich znanych na całym świecie zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych. Wśród renomowanych uczelni prywatnych wyróżnia się zdecydowanie Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera. Jakie więc możliwości oferuje pod kątem studiów II stopnia?

Studia magisterskie kraków na WSE

W kategorii studia magisterskie kraków Wyższa Szkoła Europejska proponuje rozwinięcie własnej wiedzy dotyczącej filologii angielskiej. Wybór ten jest warunkowany głównie tym, że od wielu lat kierunek ten cieszy się sporą popularnością. Ponadto studia na WSE wyróżniają się praktycznym podejściem do nauczania, co wyraźnie zwraca uwagę absolwentów studiów licencjackich. Języki obce mają tą przewagę nad innymi kierunkami, iż oferują znacznie większe perspektywy związane z dalszą karierą zawodową. Gwarantują pracę w wielu różnych dziedzinach. Studiując filologię angielską na Wyższej Szkole Europejskiej ma się do wyboru jedną z pośród dwóch ścieżek kształcenia. Jedną z nich jest Komunikacja Międzykulturowa w Biznesie, a drugą Tłumaczenia Specjalistyczne. WSE to uczelnia o bogatym zapleczu edukacyjnym. Posiada własne specjalistyczne laboratorium tłumaczeń symultanicznych, co pozwala studentom odbywać ćwiczenia w profesjonalnych wnętrzach i rozwijać umiejętności językowe na najwyższym poziomie. Ogromnym walorem tej uczelni jest wykwalifikowana kadra, składająca się między innymi z Native Speakerów pochodzących z Wielkiej Brytanii, Kanady, a nawet i Stanów Zjednoczonych.

Studia magisterskie kraków – co wybrać?

Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Jak już wspomniano jedną ze ścieżek rozwoju na studiach II stopnia na WSE jest komunikacja międzykulturowa w biznesie. Kierunek ten wyróżniają specjalistyczne kursy takie jak np. negocjacje międzykulturowe czy też komunikacja w biznesie. Są świetną okazją do poszerzenia kompetencji miękkich, niezbędnych do pracy w zespole, jak i rozwinięcia kompetencji międzykulturowych, kluczowych w czasie komunikacji z innymi kulturami. Studenci tej ścieżki mają możliwość spędzenia roku za granicą na jednej z partnerskich uczelni, gdzie szlifować mogą swoje umiejętności komunikacyjne w międzynarodowym zespole. Są nimi między innymi Reggio nell'Emilia we Włoszech oraz Braganca w Portugalii. Absolwenci komunikacji międzykulturowej w biznesie mogą ubiegać się o pracę w firmach i organizacjach międzykulturowych, poszukujących specjalistów z dziedziny języka biznesu bądź komunikacji międzykulturowej, firmach i organizacjach międzynarodowych zatrudniających menedżerów, konsultantów biznesowych i specjalistów ds. ds. handlu zagranicznego czy współpracy międzynarodowej, instytucjach, organach i agencjach UE, instytucjach kulturalnych, agencjach filmowych, galeriach, muzeach, współpracujących z międzynarodowymi instytucjami, mediach, biurach spraw zagranicznych instytucji administracji państwowej, samorządu terytorialnego oraz ministerstwach i agencjach rządowych.