Krakowskie parki, czyli gdzie na spacer.

Kraków to miasto, które zachwyca swoją wielokulturowością oraz architekturą. Większość turystów z Polski czy też z zagranicy odwiedza to miasto, aby zobaczyć na własne oczy, jak piękne jest to miasto. A czy znasz Kraków od jego zielonej strony? W poniższym artykule oprowadzimy cię po zielonych zakątkach miasta.

Wisła i Planty

Są to miejsca kojarzące się właśnie z Krakowem. Jak wiemy przez Kraków, tuż pod wzgórzem Wawelskim, przepływa królowa polskich rzek. Jej bliskość i dostępność sprawia, że każdy ma gdzie pospacerować. Nad samą rzeką znajdują się bulwary, a na nich kawiarnie zlokalizowane na małych statkach. Na samej Wiśle mamy sporo mostów, dzięki którym możemy spacerować między dwoma brzegami. Możemy skorzystać również z wodnego tramwaju, który ma swoje przystanki w różnych miejscach Wisły. Ciekawym i pełnym historii miejscem są krakowskie Planty. Planty to park okalający Rynek Główny w Krakowie. Powstał w 1820 roku na miejscu starych, zburzonych fortyfikacji i murów obronnych. Zanim podjęto decyzję o powstaniu parku miejskiego, był tam śmietnik oraz miejsce wylewania fekalii. Teren zrekultywowano, odnowiono i posadzono kasztanowce, lipy i topole. Drzewa te do dziś cieszą nasze oko oraz dają cień podczas upałów.
Krakowskie parki, czyli gdzie na spacer.

Ogród Zoologiczny

Kraków posiada jeden z największych i najpiękniejszych parków w Polsce. Położony jest na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim. Dzięki temu jest jeszcze większą atrakcją, ponieważ w żadnym innym miejscu nie ma możliwości odpoczynku od codziennego zgiełku i hałasu miasta, tak naprawdę w ogóle go nie opuszczając. Ruch samochodowy jest tylko do pewnego momentu wzgórza, dzięki czemu podczas zwiedzania nie słuchać ruchu samochodowego. Do samego Zoo można dojechać komunikacją miejską, która podjeżdża pod same bramy ogrodu, auta natomiast można zaparkować w niższych partiach wzniesienia i przespacerować się kawałek w górę. Zdecydowanie polecamy poświęcić cały dzień na spacery po Wzgórzu. Oprócz Ogrodu Zoologicznego możesz przejść się alejkami w samym Lasku Wolskim, zarówno asfaltowymi jak i ścieżkami z lekkimi wzniesieniami i chodami. Z pewnością będzie to niesamowite miejsce dla dzieci.