Atrakcje w Krakowie dla rodzin z dziećmi

Kraków to przepiękne i malownicze miasto z bogatą historią. Dawna stolica Polski przyciąga wielu turystów w skali roku. Zwiększoną liczbę odwiedzających zauważa się najbardziej w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy dzień jest znacznie dłuższy i można więcej zwiedzić. Do Krakowa przyjeżdża wiele par oraz małżeństw z małymi dziećmi, które muszą mieć jakieś zajęcie, by nie skupiać na sobie uwagi wszystkich znajdujących się w pobliżu. Dlatego przed udaniem się do stolicy Małopolski, warto zaplanować sobie każdy dzień pobytu w tym wyjątkowym mieście.

Atrakcje w Krakowie dla rodzin z dziećmi

Przewodnik turystyczny po Krakowie

Każdy wydany przez profesjonalistę przewodnik turystyczny po Krakowie rozpoczyna się od najbardziej rozpoznawalnej atrakcji miasta, czyli Kościoła Mariackiego usytuowanego przy Rynku Głównym. Przybliżenie jego historii dzieciom jest wręcz obowiązkiem rodzica lub innego opiekuna. Budowla jest najczęściej kojarzona z ołtarzem Wita Stwosza, graniem hejnału oraz znajdujące się w środku sklepienie autorstwa Jana Matejki. Zwiedzanie powinno się zacząć oczywiście od zewnętrznej strony, skąd można podziwiać dwie bardzo wysokie wieże. Z ich nierówną wysokością wiąże się zresztą bardzo ciekawa, choć pozbawiona szczęśliwego finału, legenda. Snując plany zwiedzania, nie może zabraknąć w nich wycieczki na Wzgórze Wawelskie, gdzie oczom turystów ukazują się budowle zamkowe i kultu religijnego. To właśnie w tym miejscu przebywał legendarny Smok Wawelski, którego pokonał szewczyk Jan Dratewka. Historia ta z pewnością spodoba się dzieciom, ale musi być opowiedziana w miarę przystępny sposób, bez drastycznych wątków. Przewodnik turystyczny po Krakowie opisuje także miejsca, w których można się nieco zrelaksować. Turyści powinni zatem skierować swoje kroki na przykład do Centrum Kongresowego ICE Kraków. Budynek jest idealnym odzwierciedleniem nowoczesnej architektury, co uzasadnia, że odbywają się w nich koncerty, przedstawienia teatralne, konferencje oraz kongresy.

Gdzie w Krakowie udać się z dziećmi?

Jeżeli do Krakowa udają się rodziny z dziećmi, należy oczywiście uwzględnić ich oczekiwania względem zwiedzania miasta. Na spacer całą rodziną idealnie sprawdzi się Ogród Botaniczny, dokąd można udać się prosto z Rynku Głównego. Przewodnik turystyczny po Krakowie udostępnia mapkę oraz krótką historię tego wyjątkowego miejsca. Na uwagę zasługują tropikalne oraz górskie rośliny, w arboretum natomiast znajduje się aż ponad tysiąc gatunków drzew oraz krzewów. Młodszych uczestników wycieczki do Krakowa z całą pewnością zainteresuje rejs niezwykłą łodzią po Wiśle. Oczywiście środek transportu jest całkowicie bezpieczny, maksymalnie może zabrać na pokład 12 osób. Nie trzeba również martwić się o uprawnienia kapitanów – każdy z nich je posiada, tak samo jak wieloletnie doświadczenie. Wycieczka może trwać od 30 minut do godziny, a w cenę wliczony jest czas wolny w Tyńcu. Punktem obowiązkowym dla osób odwiedzających Kraków jest również tor gokartowy – prawdziwa gratka dla dzieci oraz rodziców. To jedna z najlepszych rozrywek dla całych rodzin.