Ciekawe wydarzenia kulturalne w Pałacu Potockich w Krakowie

Krakowski pałac kultury na grudzień zaplanował niezwykle interesujące spotkania z twórcami i o twórcach literatury, ale nie tylko. Premierowe spotkanie z pisarzem to okazja, by dowiedzieć się, jak powstała książka, jak autor szukał inspiracji i co chce przekazać czytelnikom na stronicach swojego nowego dzieła. Kto odwiedzi Pałac Potockich w najbliższym czasie?

Premierowe spotkania literackie

W Pałacu Potockich premiery nowości wydawniczych, spotkania z pisarzami, dyskusje na aktualne tematy poruszane w książkach, kreatywne warsztaty literackie dla dzieci i rodziców odbywają się przez cały rok. Nie brakuje również wydarzeń związanych z twórczością filmową np. pokazów filmów fabularnych i dokumentalnych. Często rozbrzmiewa tu muzyka, a organizatorzy nie ograniczają się do tylko jednego gatunku twórczości artystycznej. Krakowski Pałac Potockich to istotny kulturalny adres na mapie miasta, który warto poznać bliżej. Współgospodarzami są tutaj KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki.

Na różnorodny i cykliczny program wydarzeń w grudniu składa się m.in. spotkanie z Joanną Bator i jej nową książką „Ucieczka niedźwiedzicy”. O tej wielowarstwowej historii opowie sama autorka – mistrzyni tworzenia postaci, które pojawiają się i znikają w najmniej spodziewanych momentach fabuły. Wydarzenie zaplanowano na 5 grudnia 2022 o godz. 18.00 w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20.

Ciekawe wydarzenia kulturalne w Pałacu Potockich w Krakowie

Księgarnia na parterze

W Pałacu Potockich działa również nowoczesna księgarnia, która jest kontynuacją wspólnego projektu Bunkra Sztuki i MOCAK-u. Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu w Bookstore BUNKIER, gdy wielu klientów wybiera książki na prezenty pod choinkę. Na czas modernizacji budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki ze stałą siedzibą na rogu Plant i placu Szczepańskiego działalność wystawiennicza, edukacyjna i wydawnicza została przeniesiona na Rynek Główny. Gwarantuje to galerii zachowanie ciągłości funkcjonowania, a odwiedzającym sporą wygodę ze względu na doskonałą lokalizację. Mieszkańcy Krakowa oraz przyjezdni mogą przy okazji odwiedzania wystaw i eventów poznać zabytkowe wnętrza. Pałac staje się wizytówką Krakowa, a zarazem miejscem, które tętni życiem literackim, wydarzeniami ze świata intermediów, sztuk wizualnych oraz spotkań sieciujących rozmaite środowiska. Na parterze mieści się księgarnia, a pierwsze piętro to idealna przestrzeń dla spotkań literackich i festiwalowych oraz działalności centrum obsługi gości, a także inicjatyw organizacji pozarządowych.

Synergia – siła Pałacu Potockich

Pałac Potockich w Krakowie to miejsce spotkań z publicznością i gośćmi ważnych festiwali oraz znakomite pole do twórczości dla środowiska literackiego. Partnerzy z sektora biznesowego również korzystają z prestiżowych przestrzeni dla realizowania spotkań, konferencji, koncertów, gal wręczenia nagród czy konferencji prasowych. Gospodarze podkreślają, że siłą jest synergia działań twórców, którzy współpracują tutaj ze sobą.