Co warto zwiedzić w Krakowie?

Kraków zna raczej każdy Polak. Jest to najczęściej i najchętniej, zaraz po Warszawie, wybierane miasto przez turystów zarówno zagranicznych jak i polskich. Historia tego miasta sięga czasów średniowiecznych, kiedy to Kraków był miejscem skrzyżowania głównych szlaków handlowych. Co zatem warto zwiedzić, będąc w Krakowie?

 

Miejska zieleń

 

Kraków słynie z ilości zieleni, parków i miejskich zieleńców. Przez miasto przepływa Wisła, dzięki czemu czas wolny możemy spędzić spacerując po bulwarach nadwiślańskich, bądź usiąść na jednej z ławek i delektować się pięknem zieleni i bliskości wody. Bliskość rzeki sprawia, że w Krakowie mamy sporą liczbę mostów. Niektóre są rozpoznawalnym elementem architektury tak, jak na przykład kładka Ojca Bernatka. Jest połączeniem Kazimierza z Podgórzem, wybudowano ją w 2010 roku w miejscu mostu podgórskiego. W Krakowie wokół Rynku Głównego i okalających go uliczek możemy pospacerować zielonymi alejkami zwanymi Plantami. Planty wyznaczone są przez mury Starego Miasta, które podczas wojny zostały zniszczone. Kraków może poszczycić się również jednym z największych i najładniejszych ogrodów zoologicznych. Zlokalizowany jest na terenie Lasku Wolskiego na szczycie wzgórza Pustelnik. Znajdziemy tam ogromną liczbę zwierząt rzadko spotykanych w innych ogrodach zoologicznych. Sama lokalizacja ogrodu jest pięknym miejscem do odpoczynku, z dala od miejskiego zgiełku można na prawdę odpocząć.

Co warto zwiedzić w Krakowie?

Muzea w Krakowie

 

Kraków jest bardzo bogaty w różnego rodzaju muzea. Najczęściej polecanym jest muzeum znajdujące się pod Sukiennicami na Rynku Głównym. Znajdziemy tam multimedialne wizualizacje ukazujące nam wygląd Rynku z czasów gdy Kraków i jego centralne miejsce powstawało. Można tam znaleźć również zdjęcia z czasów prac archeologicznych, które ukazały niezwykle zachowane eksponaty. Na Rynku możemy odwiedzić także muzeum witrażu. W określonych godzinach można podziwiać nie tylko ukończone prace witrażystów, ale również można podejrzeć ich w czasie wykonywania powierzonych prac.