Bezpłatne szkolenia dla motocyklistów

Jazda na motocyklu jest pasją wielu osób. Poruszanie się jednośladem wymaga rozwagi o ostrożności. Samo zdobycie uprawnień nie zwalnia kierowcy do zmniejszenia czujności. Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów o ruchu drogowym i obserwować otoczenie podczas jazdy. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa motocyklistów, w Krakowie organizuje szkolenie. Nazwa „Bezpiecznie na dwóch kołach” dokładnie wskazuje, jaki jest jego cel.

Bezpłatne szkolenia dla motocyklistów

Szkolenie dla fanów jazdy motocyklem

Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, a organizatorem jest Urząd Miasta Kraków. Wszystkie zajęcia objęte są patronatem programu „Bezpieczny Kraków”. Czerwcowe szkolenia odbędą się w dwóch terminach – 23 i 30 dnia miesiąca. Lokalizacja to Moto Park Kraków, znajdujący się przy ul. Rzepakowej 4R. Wszystkie zajęcia składają się z dwóch części, pierwsza dotyczy ogólnych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast druga część to zajęcia praktyczne pod opieką profesjonalistów pracujących w Moto Parku Kraków. Podczas ćwiczeń uczestnicy hamują awaryjnie na prostym odcinku drogi oraz na zakrętach. Dodatkowo prezentuje się manewry wykonywane podczas poruszania się z niewielkimi prędkościami i omijanie ewentualnych przeszkód.

Kiedy warto zapisać się na szkolenie?

Na szkolenie może zapisać się każdy posiadacz kategorii A. Zawsze można doskonalić swoje umiejętności, dzięki czemu poruszanie się motocyklem w różnych warunkach jest łatwiejsze. Zdobywanie nowych kompetencji jest mile widziane, być może są bowiem kwestie, z istnienia których nie zdawano sobie wcześniej sprawy. Z uwagi na obecne wymagania, przestrzegane są oczywiście wszystkie zasady reżimu sanitarnego. Bezpieczeństwo jest przecież kwestią nadrzędną. Zapisy trwają do 16 czerwca, a w zgłoszeniu podaje się tylko niezbędne informacje. Są to imię i nazwisko, numer telefonu. Wystarczy wystosować wiadomość mailową na adres: oc.umk@um.krakow.pl i zatytułować ją nazwą szkolenia – „Bezpiecznie na dwóch kołach”. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest dość ograniczona.