Co się dzieje w Krakowie? Najbliższe wydarzenia kulturalne

Mieszkańcy Krakowa lubią fakt, że miasto tętni życiem. Wiele wydarzeń kulturalnych w najbliższym czasie dostarczy rozrywki wielu ludziom. Oczywiście każdy ma inne wymagania, ale w mieście będzie działo się na tyle dużo, że każdy z pewnością odpowiednio zaplanuje swój czas. Poniżej znajduje się przegląd najciekawszych wydarzeń, z którym warto się dokładnie zapoznać.

Festiwale w Krakowie

Na tegorocznym Festiwalu Szymanowskim nie zabraknie dzieł polskiego kompozytora i Filharmonii Krakowskiej. Utwory symfoniczne i pieśniowe przedstawią wybitni soliści, chór oraz wielka orkiestra. To jedno z najlepszych wydarzeń kulturalnych z pewnością zgromadzi wielu zwolenników takiej rozrywki. Festiwal trwa od 3 września, a najbliższa jego odsłona będzie miała miejsce w poniedziałek 19 września. Wszystko zakończy się dopiero 1 października, dlatego zdecydowanie warto śledzić kalendarium, aby nie pominąć żadnej interesującej części Festiwalu. Będąc spragnionym kulturalnych wydarzeń nie można przegapić wydarzenia o nazwie Krakowski Salon Muzyczny, które organizowane jest po raz 6. Odpowiedzialne za to Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza do Domu Jana Matejki, czyli jednego z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Do zakończenia wydarzenia, czyli 29 września odbędzie się aż sześć koncertów oraz dwie prelekcje przybliżające między innymi postaci znanych kompozytorów. Ogromnym plusem jest z pewnością bezpłatny wstęp.

Co się dzieje w Krakowie? Najbliższe wydarzenia kulturalne

Planowane spektakle w Krakowie

W Krakowie nie może nudzić się nikt, dlatego zaplanowano również ciekawe spektakle dla wielbicieli teatru. Jedną z propozycji godnej rozważenia jest tytuł "Szalone nożyczki", który odbędzie się 20 września w Teatrze Bagatela, przy ulicy Karmelickiej 6. To interaktywne przedstawienie, w którym ogromny wpływ na przebieg fabuły ma zgromadzona publiczność. Nie brakuje wątku kryminalnego, humoru i niespodzianek. Warto również wybrać się na pierwszą w Polsce inscenizację "Wesela" autorstwa Wyspiańskiego w wersji dla dzieci. Wydarzenie zaplanowano w dniach 22-24 września.