Podyplomowe studia w Krakowie

Kraków to miasto z duża ofertą studiów podyplomowych. Są one sposobem na pogłębiania naszej wiedzy na temat naszego obszaru zainteresowania. Nie muszą być bezpośrednio związane ze studiowanymi wcześniej kierunkami. Studia podyplomowe są sposobem na doszkalanie się nie tylko dla nauczycieli szkolnych, księgowych i prawników po menedżerów podatkowych, lekarzy czy prawników.

Studia podyplomowe skierowane są do osób z wyższym wykształceniem. Zajęcia są zazwyczaj organizowane w trybie niestacjonarnym, co oznacza, że odbywają się weekendy. Zazwyczaj studia podyplomowe są płatne niezależnie od tego, czy były organizowane przez uczelnię publiczną, czy przez uniwersytet prywatny. Koszt studiów podyplomowych różni się w zależności od czynników, takich jak kierunek i miejsce studiów.

Niektórzy pracodawcy preferują wysokospecjalistyczne i niszowe kwalifikacje zawodowe zamiast ogólnych kwalifikacji absolwentów. Studia podyplomowe i kursy dają możliwość znalezienia lepszego zatrudnienia i większą elastyczności na podobnych stanowiskach.

Podyplomowe studia w Krakowie

Oferta w Krakowie

Wiele uczelni ma u siebie ofertę studiów podyplomowych. Mogą trwać rok lub dwa i są to studia skierowane do studentów już z wyższym wykształceniem.

Akademia Sztuk Pięknych prowadzi studia podyplomowe: malarstwo, malarstwo w obszarze nowych mediów czy mediacja i rynek sztuki. Akademia Wychowania Fizycznego zajmuje się studiami podyplomowymi w następujących dziedzinach: dziennikarstwo sportowe, gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym, psychologia sportu, relaksacja i joga, taniec czy trener personalny i żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie.

Uniwersytet ekonomiczny ma pond 100 kierunkach studiów podyplomowych w różnych dziedzinach. Są one prowadzone na wydziałach oraz przez jednostki pozawydziałowe czyli Krakowską Szkołę Biznesu i Małopolską Szkołę Administracji Publicznej.

Akademia Górniczo - Hutnicza oferuje około 90 kierunków podyplomowych na swoich wydziałach oraz liczne kursy dokształcające i szkolenia dla osób z wykształceniem z różnych dziedzin.

Bardzo dużą ofertę ma Uniwersytet Jagielloński na swoich czternastu wydziałach oraz na Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego.