W Bieszczady z dziećmi? Atrakcje dla dużych i małych

Wakacje to idealny czas, aby spędzić więcej czasu w rodzinnym gronie. Ze szczególnym utęsknieniem oczekują na niego dzieci, które kochają wypoczywać z rodzicami. Doskonałym miejscem na spędzenie rodzinnego urlopu są Bieszczady, polskie góry, które mają wiele do zaoferowania zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Dlaczego warto odwiedzić Bieszczady z dziećmi?

Bliski kontakt z naturą i spokój

Bieszczady to unikalny region w Polsce, który ma naprawdę wiele do zaoferowania dla całej rodziny. Jego uroki i zalety w szczególności docenią osoby na co dzień mieszkające w wielkich miastach i zmęczone nieustannym zgiełkiem, pośpiechem oraz typowo miejskimi rozrywkami. Bieszczady słyną ze swojego spokoju, bliskiego kontaktu z przyrodą oraz urokliwych miejsc, które zachwycą dużych i małych. To idealne miejsce, aby zresetować się, zregenerować siły oraz nasycić umysł i oczy pięknymi widokami.

Bieszczady to idealne miejsce dla osób, które kochają bliski kontakt z przyrodą oraz chcą zarazić swoją miłością do natury dzieci. Wyprawa w góry pozwala najmłodszym oderwać się od powszechnie dostępnych smartfonów, komputerów oraz gier i przekonać się, że codzienne życie może wyglądać zupełnie inaczej. Słaby zasięg i znacznie ograniczony dostęp do internetu pozwala otworzyć się na otaczający świat oraz docenić to, co ma do zaoferowania bieszczadzka przyroda. A atrakcji w Bieszczadach nie brakuje!

W Bieszczady z dziećmi? Atrakcje dla dużych i małych

Bieszczadzkie atrakcje dla całej rodziny

Bieszczady co roku oferują swoim gościom wiele interesujących atrakcji. To doskonałe miejsce, aby nauczyć się czerpać przyjemność z pieszych spacerów, które urozmaicają piękne widoki oraz niczym nieskalana przyroda, której tak brakuje w otoczeniu wielkich miast. Bieszczady idealnie nadają się na wyprawę dla rodzin z dziećmi, gdyż pełne są łagodnych wzniesień i pagórków, z których pokonywaniem poradzi sobie każdy początkujący miłośnik gór.

Wybierając się w Bieszczady z dziećmi warto zawczasu zaplanować atrakcje oraz miejsca, które są szczególnie warte odwiedzenia. Jednym z nich jest Zalew Soliński, który co roku przyciąga do siebie całe rzesze miłośników Bieszczad. Nad wodą można spędzić czas na wiele sposobów, zarówno pasywnie wylegując się na plaży, jak i aktywnie uprawiając różne sporty wodne. Najmłodsi z pewnością będą zaciekawieni możliwością wypożyczenia łodzi lub rowerka wodnego oraz odkrywania tajemnic zalewu. Starsze dzieci i młodzież spragnione mocniejszych wrażeń mogą natomiast wziąć udział w wpływie kajakowym. Po Zalewie Solińskim można się także poruszać statkiem pasażerskim i z jego pokładu podziwiać przepiękne widoki.

Oprócz zalewu Solina rodzice wybierający się w bieszczady z dziećmi mogą także odwiedzić Drezyny Rowerowe, które są jedną z najpopularniejszych atrakcji w regionie. Przejazd drezynami to wspaniałe przeżycie, które szczególnie docenią najmłodsi. Do wyboru mamy dwie trasy: z Ustrzyków Dolnych oraz z Uherców Mineralnych, a czas trwania przejazdu waha się od 1,5 do 2 godzin. Alternatywą dla Drezyn Rowerowych jest natomiast Bieszczadzka Kolejka Leśna, która wiedzie przez najbardziej malownicze zakątki regionu. Sam przejazd kolejką to doskonała rozrywka, którą docenią zarówno duzi, jak i mali.