7 aplikacji do rozpoznawania muzyki

Witamy w erze komunikacji, w której Twój smartfon będzie słuchał i identyfikował piosenkę, a następnie dostarczał tekst. Wszystko, czego potrzebujesz to aplikacja do rozpoznawania utworów. Łączy się w chmurze z internetową bazą danych. Zobacz, które aplikacje cieszą się największą popularnością.

Shazam

Jest niekwestionowanym królem wszystkich aplikacji do identyfikacji utworów na Androida. Pozwala zidentyfikować prawie każdą piosenkę, którą słyszysz. Nie musisz już wpisywać długi haseł, by poszukać ulubionego artysty i jego kawałków. Możesz również obejrzeć wideo na YouTube, a nawet kupić piosenkę na Amazon.

Shazam jest aplikacją wieloplatformową i bezpłatną. Istnieje mnóstwo fantazyjnych aplikacji, jeśli jednak szukasz prostego narzędzia, które może odszyfrować niemal każdy utwór muzyczny, zwróć uwagę na Shazam. 

% IMG%

TrackId

To kolejna aplikacja, która pozwala na łatwe i szybkie rozpoznawanie muzyki. Wystarczy jedno dotknięcie, by sprawdzić, jaką piosenkę właśnie słyszałeś. Niemal natychmiast możesz przeczytać informacje o utworze i biografię artysty. 

TrackId oferuje również możliwość zapisu swojej historii wyszukiwania w pamięci podręcznej. Dzięki temu możesz w każdej chwili wrócić i słuchać ulubionych piosenek za pośrednictwem usług przesyłania strumieniowego.

Aplikacja pozwala dzielić się swoją ulubioną muzyką ze znajomymi na Facebooku. Jest łatwa w użyciu. Ma ładny interfejs. 

SoundHound

Wyposażony jest w niezwykle mądry algorytm, który rozpoznaje Twój głos, gdy nucisz piosenkę. Sprawdza, czy jakiś utwór przypomina nuconą melodię. Następnie wyświetla sugerowane kawałki. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdy nie znasz artysty, tytułu i albumu, kojarzysz tylko melodię. Zapewnia również najnowsze aktualizacje mediów społecznościowych wszystkich Twoich ulubionych artystów.

Musixmatch

Jest to jedna z niezawodnych aplikacji do rozpoznawania utworów. Nie tylko natychmiast rozpoznaje piosenkę, ale również wyświetla tekst piosenki. Dzięki temu możesz od razu ją śpiewać. Działa nawet jako odtwarzacz muzyki. Pomaga w zarządzaniu listami odtwarzania.

Sound Search for Google Play

Ta niesamowita aplikacja od Google ma widżet, który możesz dodać do ekranu blokady. Dzięki temu możesz od razu słuchać i identyfikować muzykę odtwarzaną obok Ciebie. To aplikacja wysokiej jakości, która nie marnuje zasobów systemowych. Jest bardzo praktyczna. Ma ładny i łatwy w użyciu interfejs. Dlatego nie potrzebujesz żadnych samouczków.

MusicId

Ta aplikacja jest idealna dla wszystkich melomanów. Pozwala identyfikować fragment piosenki w niecałe pięć sekund. Podaje powiązane informacje o wykonawcy i tytule utworu. MusicId szczyci się dużą bazą danych obejmującą utwory z różnych gatunków muzycznych.

7 aplikacji do rozpoznawania muzyki

Genius-Song Lyrics & More

To świetna aplikacja. Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać telefon w pobliżu źródła słyszanej muzyki i stuknąć przycisk Soundwave. Od razu wyświetlą Ci się teksty z adnotacjami. Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Możesz również wyświetlać teksty do piosenek przesyłanych strumieniowo z serwisów internetowych.