Gdzie wybrać się na sushi w Krakowie?

Sushi to zdecydowanie najbardziej znane danie kuchni japońskiej. Jej popularność w naszym kraju rośnie z roku na rok, a coraz więcej osób zalicza ją w poczet swoich ulubionych potraw. Sushi jest daniem zdrowym, pożywnym i niskokalorycznym, przez co możemy sięgać po nie właściwie bez żadnych ograniczeń. Ogromne zainteresowanie kuchnią japońską sprawiło, że na terenie Krakowa działa sporo restauracji specjalizujących się w sushi. Oprócz nich, dobrej jakości sushi oferują także firmy cateringowe, które dostarczają tych wyjątkowych przysmaków prosto do domu.

Restauracja z sushi w Krakowie – dlaczego warto się do niej wybrać?

Miejscem, które na pierwszą myśl kojarzy nam się z sushi jest restauracja. Na terenie stolicy Małopolski, zwłaszcza w centrum, funkcjonuje obecnie sporo lokali, które specjalizują się w kuchni japońskiej. Ich menu jest na tyle bogate i zróżnicowane, że każdy miłośnik sushi znajdzie w nim coś dla siebie. Restauracja sushi w Krakowie oferuje sushi w różnych wariantach – począwszy od najpopularniejszych nigiri, maki, futomaki poprzez hosomaki, kappa maki i tekka maki, a kończąc na mniej znanych gunkan maki, temari czy temaki.

Wszystkie rodzaje sushi bazują na tym, co w sushi najważniejsze, a więc świeżych, starannie wyselekcjonowanych składnikach oraz przygotowaniu zgodnemu z zasadami japońskiej tradycji kulinarnej. Sushi powstaje na bazie świeżych owoców morza, ryb, warzyw, ryżu oraz dodatków – marynowanego imbiru, chrzanu wasabi, ziaren sezamu oraz sosu sojowego. Każda profesjonalna restauracja sushi w Krakowie dba, aby jej przysmaki były przygotowywane na bieżąco, co pozwala cieszyć się ich znakomitym smakiem oraz poczuć różnicę chociażby w stosunku do sushi sprzedawanego w supermarketach.

Gdzie wybrać się na sushi w Krakowie?

Sushi z dostawą prosto do domu – dobra alternatywa dla restauracji?

Stale rosnąca popularność sushi w naszym kraju zaowocowała powstaniem profesjonalnych firm, które oferują dostawę przysmaków kuchni japońskiej prosto do domu. Jest to usługa niezwykle popularna w Krakowie, gdyż pozwala cieszyć się znakomitym smakiem sushi bez wychodzenia z domu, zamówić swoje ulubione warianty na lunch lub zaserwować coś wyjątkowego na rodzinną imprezę okolicznościową lub spotkanie w gronie przyjaciół. Sushi z dostawą to także świetna opcja dla osób, które lubią sushi, ale nie mają pieniędzy na regularne odwiedzanie restauracji – jest mniej kosztowna, a regularnie organizowane promocje pozwalają sięgać po sushi jeszcze częściej.

Profesjonalne firmy cateringowe oferujące sushi z dostawą korzystają wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych składników, a za przygotowanie sushi odpowiedzialni są wykwalifikowani mistrzowie kuchni, którzy szkolili się w zakresie przygotowywania sushi w zgodzie z zasadami tradycyjnej kuchni japońskiej. Wszystkie zamówienia są realizowane bezpośrednio przed dostawą, co gwarantuje im świeżość i doskonały smak. Co istotne, sushi możemy zamówić w dowolne miejsce – do domu, pracy, hotelu i każdego innego miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Dostawa na terenie Krakowa jest w większości przypadków bezpłatna, co dodatkowo zachęca do wypróbowania tej możliwości.

Artykuł postał we współpracy z Haiku Sushi – Twój catering i restauracja sushi kraków.