Nietypowy Kraków

Kraków jest jednym z najbardziej popularnych miast chętnie odwiedzanych przez turystów, zarówno Polaków jak i z zagranicy. Jest to miasto znane ze swojej zachowanej architektury oraz niesamowitej historii. Kraków to jednak nie tylko Wawel i Kościół Mariacki. Kraków jest pełen ciekawych i nietypowych miejsc, które warto odwiedzić. Zapraszamy na wycieczkę po Krakowie, nieoczywistą.

Kraków

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był na wycieczce w Krakowie. Najczęściej były to wycieczki szkolne, podczas których niekoniecznie były pokazywane ciekawe miejsca. Kraków głównie znany jest ze swojej historii i zazwyczaj na tym takie wycieczki się skupiają. Co zatem jeszcze można zobaczyć w Krakowie?

Nietypowy Kraków

Historia kołem się toczy

Na krakowskim Kazimierzu znajduje się jedna z najstarszych i najciekawszych synagog. Mowa tutaj o Synagodze Remu. Jest niezwykle ciekawym miejscem ze względu na to, że jest to jedyna synagoga, w której odbywają się nabożeństwa o regularnych i tradycyjnych porach. Synagoga ta, wraz z przyległym do niej cmentarzem powstała w XVI wieku. Jest niesamowitym przykładem kultury i architektury żydowskiej. Osoby lubiące mimo wszystko historię danego miasta z pewnością zainteresuje muzeum twórczości Jana Matejki. Przy ulicy Floriańskiej znajduje się muzeum powstałe w jego domu rodzinnym, w którym się urodził i wychował. Znajduje się tam wiele jego dzieł nie tylko malarskich, ale i rzeźb. Innym ciekawym miejscem nieopodal Muzeum Matejki, w podziemiach Sukiennic znajdziesz Muzeum Krakowa. Jest niezwykle ciekawym miejscem i w bardzo nowoczesny sposób przedstawia historię miasta, z uwzględnieniem Rynku Głównego i jego wyglądu w dawnych czasach. Eksponaty, filmy i zdjęcia znajdujące się w tym muzeum powstały w momencie rewitalizacji nawierzchni Rynku. Dzięki temu powstała niesamowita historia, przedstawiona w nieoczywisty sposób. Muzeum spodoba się zwłaszcza dzieciom.

Krakowska zieleń

Kraków jest pełen zieleni, parków, zieleńców i skwerów. Sam spacer po Plantach krakowskich jest pełen doznań i niesamowitych wrażeń. Polecamy poświęcić dłuższą chwilę na spacer po nich. W Krakowie znajduje się jedno z największych Ogrodów Zoologicznych. Jego usytuowanie jest bardzo atrakcyjne i sprawia, że naprawdę można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Po spacerze w Ogrodzie zachęcamy do dalszego spaceru po Lasku Wolskim, pełnym ścieżek asfaltowych jak i różnego rodzaju wzniesień i schodów. W okolicach miasta możesz skorzystać z lot wiatrakowcem kraków. Jest to niesamowita atrakcja pod miastem. Możesz dzięki temu podziwiać panoramę miasta oraz podczas słonecznej pogody panoramę Tatr. Jest to niesamowita przygoda, podczas której możesz nagrywać filmiki i robić zdjęcia. Usługa ta jednak dostępna jest na terenie Małopolski sezonowo, od kwietnia do października z uwzględnieniem pogody. Sprawą oczywistą jest bezpieczeństwo podczas lotu oraz możliwość podziwiania widoków, które podczas zachmurzonego nieba, niekoniecznie będą dostępne. Jak widzisz, Kraków jest pełen niespodzianek i tajemnic.