Dlaczego warto wybrać się do Starego Miasta w Krakowie?

Kraków to miasto z duszą, które bardzo chętnie odwiedzane jest przez wielu turystów. Historia i tradycja tego miejsca są naprawdę imponujące. Na zwiedzanie Krakowa chętnie udają się także sami Krakowianie. Miejscem szczególnie godnym odwiedzenia w Krakowie jest Stare Miasto, które bez wątpienia jest znakiem rozpoznawczym Krakowa. Co zatem dobrze jest wiedzieć o Starym Mieście w Krakowie? Dlaczego warto się tam wybrać?

Stare Miasto w Krakowie – miejsce, które warto zobaczyć

Obszar Starego Miasta w Krakowie wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. I to już jeden z ważnych powodów dlaczego warto się tam wybrać. W Starym Mieście możemy podziwiać wiele w wspaniałych zabytków. Są to między innymi: Kościół Mariacki, Sukiennice, Brama Floriańska czy Barbakan. Można śmiało powiedzieć, że tu historia zaklęta jest w murach. Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie to emocjonująca wycieczka w przeszłości. To tu kiedyś toczyła się ważna historia Polski. Nic, więc dziwnego, że wielu turystów udających się w podróż do Krakowa nie wyobraża sobie zwiedzania tej miejscowości bez odwiedzenia Starego Miasta. Jest to urokliwe miejsce, które ma swój wyjątkowy klimat i tętni życiem niezależnie od pory dnia i pory roku.

Dlaczego warto wybrać się do Starego Miasta w Krakowie?

Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie

Zaletą zwiedzania Starego Miasta w Krakowie jest to, że położone jest ono na stosunkowo nie dużym obszarze, który można pokonać na piechotę. To właśnie tu mieści się większość najważniejszych zabytków Krakowa. Wielu turystów zwiedzanie tego miejsca zaczyna od Rynku Głównego i zobaczenia Kościoła Mariackiego. To właśnie stąd usłyszymy słynny hejnał mariacki, który grany jest o każdej pełnej godzinie. W centrum Rynku znajdują się Sukiennice. Miejscami godnymi zobaczenia są także Podziemia Rynku, Wieża Ratuszowa, ponik Adama Mickiewicza oraz Kościół św. Wojciecha. Obowiązkowym miejscami na liście obiektów do odwiedzenia w Starym Mieście są również pozostałości murów obronnych, czyli Barbakan i Brama Floriańska. Zaś drugim obok Rynku Głównego bardzo ważnym punktem Starego Miasta jest Wzgórze Wawelskie.