Implanty stomatologiczne - co warto o nich wiedzieć?

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób, dlatego o zęby należy odpowiednio dbać. Niekiedy jednak z różnych przyczyn w naturalnym uzębieniu danej osoby mogą pojawić się braki. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje proste rozwiązanie, które pomoże nam w przywróceniu naturalnego uśmiech mowa tu o implantach zębowych.

Implanty stomatologiczne - co warto wiedzieć na ich temat?

Implant zębowy to nic innego jak tytanowa śruba, która zostaje wszczepiona w kość szczęki bądź żuchwy. Taka śruba pełni rolę korzenia zębowego. To właśnie na niej zostaje umocowana sztuczna korona zęba, która wygląda dokładnie tak samo jak naturalny ząb. Takie rozwiązanie jest dla pacjentów bardzo wygodne, ponieważ nie odczuwają oni żadnego dyskomfortu z powodu posiadania implantu. Dlatego też implanty stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych protez.

Warto zauważyć, że dzięki implantom stomatologicznym można zastąpić zarówno brak pojedynczego zęba, jak i nawet brak całego łuku zębowego. Jednak należy zaznaczyć, że przy wstawianiu implantów duże znaczenie ma kondycja, w jakiej znajduje się kość szczeki bądź żuchwa. W niektórych przypadkach przed wykonaniem implantacji konieczne jest przeprowadzenie zabiegu augmentacji, który polega na regeneracji kości. Na okres od 3 do 6 miesięcy po założeniu implantów pacjent otrzymuje protezę tymczasową. W momencie, kiedy implanty się zagoją można rozpocząć drugi etap leczenia, który polega na założeniu korony.

Należy również dodać, że na jednym implancie stomatologicznym można zazwyczaj założyć nawet 2 zęby ma to duże znaczenie zwłaszcza dla osób, które chcą uzupełnić kilka ubytków. Co istotne dla wielu osób montaż implantów jest zabiegiem bezbolesnym, wykonuje się go, bowiem (podobnie jak wiele innych usług stomatologicznych) przy miejscowym znieczuleniu. Jeżeli zdecydujemy się na założenie implantu pamiętajmy, aby skorzystać z usług profesjonalnej placówki medycznej, która zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Implanty stomatologiczne - co warto o nich wiedzieć?

Jakie są główne zalety implantów stomatologicznych?

W dzisiejszych czasach na implanty stomatologiczne decyduje się coraz więcej osób. Rozwiązanie to posiada, bowiem całe mnóstwo zalet. Bardzo ważny jest przede wszystkim znakomity efekt wizualny. Implanty doskonale imitują naturalne uzębienie. Wszczepy, które umieszczone są pod linią dziąseł w żaden sposób nie są widoczne.

Implanty są ponadto bardzo komfortowe w użytkowaniu, nie posiadają ruchomych elementów, więc nie powodują otarć. Za ich pomocą można bez problemu gryźć nawet twarde pokarmy. O implanty dbamy tak jak o naturalne zęby. Przy czym warto zauważyć, że tytanowe implanty zębowe są odporne na kwasy, które produkowane są przez bakterie, dlatego też nie są one podatne na próchnicę.

Należy wspomnieć, że implanty zębowe pozwalają zachować nam naturalny kontur twarzy, są dobrym oparciem dla sąsiadujących zębów. To właśnie one zapobiegają zanikowi tkanki kostnej. Co bardzo istotne jest to rozwiązanie naprawdę trwałe.

Partnerem materiału jest Indexmedica – implanty Kraków.