Gra miejska o Nowej Hucie

Nowohucki Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, mieszczący się przy osiedlu Zgody wyruszył z nową inicjatywą, pod postacią gry miejskiej. To świetna propozycja dla osób, które zainteresowane są historią tej dzielnicy.

Dla kogo?

Gra ta dedykowana jest osobom, lubiącym przygodowe podchody, w trakcie których wiedza łączy się z zabawą. Rozgrywka ta zweryfikuje takie kompetencje jak błyskotliwość, świeżość myślenia, talent ręczny, dodatkowo sprawdzi wiedzę na temat Nowej Huty.

Więcej o grze

Określona mianem „Zapomniane oblicza Nowej Huty” realizowana jest w ramach inicjatywy „O Nowej Hucie piosenka…- 70 lat sztuki i historii”, refundowana z kosztów przeznaczonych dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wywodzą się z Funduszu Promocji Kultury. Gra rozpoczynać się będzie 3,17 i 31 października oraz 14 listopada od godziny 13:00 w klubie Jędruś Ośrodka Kultury Krakow-Nowa Huta. Gra zaplanowana jest na okres dwóch tygodni. Udział w grze jest całkowicie bezpłatny. Wręczenie gratyfikacji dla najbardziej wybitnych graczy odbędzie się 29 listopada 2019 roku.

Gra miejska o Nowej Hucie

Kilka słów na temat Ośrodka

Jest to duże przedsięwzięcie o 26 letniej historii, obejmujące promowanie kultury w społeczności nowohuckiej jak i animowanie tych mieszkańców. Został on skomasowany z klubów, które funkcjonowały na obszarze czterech dzielnic Nowej Huty. Ich ideą jest działalność na rzecz mieszkańców tej dzielnicy, ale i także dla całego miasta. Na co dzień trudzą się aranżowaniem kameralnych projektów takich jak gra miejska jak i bardziej komercyjnych uroczystości. Dokładają wielu starań, by kreowane wydarzenia i programy były dopasowane do potrzeb kulturalnych małych reprezentantów Nowej Huty, dorosłych oraz tych najstarszych. Ośrodek pojmuje kulturę w dwojaki sposób jako ciekawa forma spędzania czasu wolnego oraz możliwość progresji życia społecznego. Sami podkreślają, że ich działalność oparta jest na rozwijaniu zainteresowań i kompetencji oraz na dostarczaniu szczęścia,wyniającego z procesu kreacji. Podejmowaną przez nich animację cechuje bliskość oraz różnorodność.