Kraków w wolnym czasie – kilka pomysłów na aktywny wypoczynek

Mieszkańcy Krakowa, pomimo doskonałej znajomości każdej jego dzielnicy, często nie mają żadnego pomysłu na spędzenie w nim wolnego czasu. Choć miasto to słynie z bogatego życia kulturalnego i niezwykle rozbudowanej architektury, to perspektywa monotonnych spacerów po tych samych obszarach staje się na dłuższą metę męcząca. Prawda jest jednak taka, że w każdym zakątku byłej Stolicy Polski kryją się miejsca, których nawet najdłużej przebywającym tu mieszkańcom nie udało się zwiedzić. Poniżej postaramy się wymienić kilka z nich, a przy tym wskazać pomysły na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Historia militarna miasta – twierdze, forty i muzea w Krakowie

Dla wielbicieli historii największe miasto w Małopolsce przewiduje wiele atrakcji. Liczba twierdz i fortów, które niegdyś służyły obronie jego granic jest przeogromna. Do przykładowych miejsc możemy zaliczyć Twierdzę Kraków, Twierdzę Kościuszko czy Twierdzę Skała. Znając już wszystkie te miejsca możemy wybrać się do pobliskich miejscowości, jak chociażby Zielonki – to właśnie tam na wzgórzu ulokowany jest popularny Fort 45.

Dla osób, które dopiero niedawno zaczęły interesować się historią, najbardziej zaleca się udanie do zlokalizowanego w centrum miasta Muzeum Armii Krajowej.

Aktywny wypoczynek na rowerze w Krakowie

Infrastruktura drogowa w Krakowie jest rozwinięta na naprawdę wysokim poziomie. Dotyczy to nie tylko samochodów, ale i ścieżek rowerowych. Chcąc spędzić czas aktywnie, można śmiało wybrać się na rower wzdłuż Wisły, a stamtąd da się niemal całkowicie okrążyć miasto. Ponadto, ścieżki rowerowe są też przeznaczone dla osób na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. Każdy w ramach alternatywy dla spaceru pieszo, znajdzie środek transportu odpowiadający jego oczekiwaniom. Osoby niedysponujące rowerem mogą taki sprzęt wypożyczyć w niemal każdym obszarze Krakowa.

Kraków w wolnym czasie – kilka pomysłów na aktywny wypoczynek

Jarmarki, Escape Room, Muzeum Figur Woskowych

Spędzając czas wolny w Krakowie można natknąć się na wiele ciekawych atrakcji. Co miesiąc w tym mieście organizowany jest Jarmark Staroci, na którym z pewnością uda się znaleźć i zakupić ciekawe przedmioty. Znakomitą rozrywką okaże się też pójście do Escape Room’ów lub Muzeum Figur Woskowych.