Największe zabytki w Krakowie

Kraków, jako jedno z największych i malowniczych miast naszego kraju znajduje się na liście miejsc, które co najmniej raz w życiu należy odwiedzić. Dawna stolica Polski kryje w sobie wiele zakątków, zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo i móc podziwiać ich piękno.

Dlaczego warto odwiedzić Kraków?

Największa ilość zabytków jest zlokalizowana w centrum miasta, czyli na Rynku Głównym – Starym Mieście, które okalane są z każdej strony miejskimi murami. Sukiennice stanowiły kiedyś miejsce ulicznego handlu, od zawsze było to miejsce oblegane, ponieważ wokół znajdowały się najlepsze restauracje i kawiarnie, gdzie można miło spędzić czas. W pobliżu znajduje się natomiast słynny Kościół Mariacki, z którego wieży dochodzi dźwięk trąbki o każdej pełnej godzinie. Każdy, kto choć trochę interesuje się polskimi zabytkami, z pewnością zna Zamek Królewski na Wawelu, który ma dość trudną, lecz ciekawą historię, z którą warto się zapoznać. Poza kościołami, w Krakowie warto również wybrać się do muzeów, w których łącznie znajduje się mnóstwo, bo aż ponad 2 milionów eksponatów różnego rodzaju, najbardziej popularnym jest oczywiście Muzeum Narodowe.

Największe zabytki w Krakowie

Co jeszcze można zobaczyć w Krakowie?

Zwiedzając krakowskie muzea, koniecznością jest udani się na Barbakan, który wyróżnia się konstrukcją, pełnił funkcję częściowej fortyfikacji, która przez długi czas nie mogła być zdobyta. Miłośnicy architektonicznych perełek z pewnością zainteresują się najstarszym budynkiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, jakim jest Collegium Maius. Ciekawym punktem Krakowa, który również warto odwiedzić jest Pałac Biskupi, w którym przez blisko 15 lat mieszkał biskup Karol Wojtyła, z tego powodu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Dla osób, dla których sztuka odgrywa wielką rolę w życiu poleca się odwiedzenie Teatru Starego, który jest najstarszym budynkiem teatralnym w naszym kraju. Obowiązkowym punktem podczas wycieczki po Krakowie jest oczywiście Sanktuarium w Łagiewnikach, do którego przybywa mnóstwo pielgrzymek z całego świata.