Kraków i atrakcje dla dzieci. Co w Krakowie sprawi przyjemność dzieciom?

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast do których wybieramy się na wakacje czy wycieczki. Bardzo często jedziemy również do tego miasta z dziećmi, które nie zawsze interesują się tym, czym interesują się dorośli. W tym tekście podpowiadamy, jakie są najciekawsze atrakcje dla dzieci w Krakowie i które miejsca warto odwiedzić, aby najmłodsi również byli zadowoleni z wypadu do Krakowa.

Kraków i atrakcje dla dzieci. Co w Krakowie sprawi przyjemność dzieciom?

 

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland

Pierwszym obowiązkowym miejscem, w które powinniśmy zabrać nasze dzieci, jest Klockoland. Miejsce to zlokalizowane jest na Starym Rynku. W tej lokalizacji znajduje się bardzo wiele budowli z klocków LEGO różnego rodzaju. Niektóre z nich są interaktywne, a dzieci po naciśnięciu przycisku mogą wywoływać pewne wydarzenia. Na powierzchni ok. 700 m2 zobaczymy ok. 70 wystaw koparek, smoków czy innych bajkowych postaci z LEGO. Cena biletu jest porównywana do ceny obiadu, a radość z zobaczenia tak imponujących konstrukcji, których nie zbudujemy np. w domu, jest bezcenna.

Park Edukacyjny — Wioski Świata

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem, które możemy zobaczyć w Krakowie i które będzie ciekawe też dla dzieci, jest park edukacyjny Wioski Świata. To park, w którym znajdziemy rekonstrukcje wiosek z Ghany, Peru, Papui, Iranu itp. Widok tipi, czerwonej ziemi, wiele informacji oraz sama forma wioski z pewnością sprawi dziecku wiele radości, a cała wycieczka będzie również pouczająca.

Jump Park — Park trampolin

Atrakcją typowo dla dzieci jest park trampolin. Jeśli dzieci na co dzień nie mają możliwość skorzystania z tego typu rozrywek lub nigdy nie korzystały, z pewnością będą mogły wyszaleć się w tym miejscu. Park oferuje wiele różnego rodzaju trampolin, basenów z piłeczkami czy atrakcji dla maluchów. Zabawa taka jest bezpieczna i będzie ciekawym rozwiązaniem np. na niepogodę podczas naszego pobytu w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Jednym z najciekawszych miejsc, jakie możemy odwiedzić z dziećmi, jest Muzeum Lotnictwa Polskiego. Miejsce z wieloma hangarami czy samolotami zrobi wrażenie na każdym dziecku. Warto zwiedzić je nawet nie będąc fanem lotnictwa, gdyż to miejsce z pewnością zrobi wrażenie na nas i dzieciach. Bilet to jedynie kilka — kilkanaście złotych, a dzięki takiej wycieczki zobaczymy wiele ciekawych konstrukcji.