Gdzie iść na randkę w Krakowie?

Kraków jest charakterystycznym miastem, pełnym ciekawych miejsc, gdzie można spacerować i spędzić ciekawie czas. Kraków jest niezwykle romantyczny o każdej porze dnia, niezależnie od pory roku. Gdzie w takim razie iść na randkę z drugą połówką?

Zielony Kraków

Kraków jest pełen zieleni. Widać to praktycznie na każdym kroku. Dzięki temu do wyboru jest sporo miejsc, gdzie możesz zabrać swoją drugą połówkę na romantyczną randkę. Krakowski Kazimierz jest do tego miejscem idealnym. Pełen jest wąskich uliczek z niezliczoną liczbą kawiarni. Wystawione stoliki i krzesła na zewnątrz zachęcają do odpoczynku i rozmowy nad filiżanką pysznej kawy lub herbaty.
Gdzie iść na randkę w Krakowie?

Planty


Innym ciekawym miejscem do spacerów są Planty. Park z długą historią, powstały w 1820 roku na miejscu zburzonych murów obronnych miasta. Przed decyzją o powstaniu parku miejsce to było zaniedbane i pełniło funkcję śmietnika. Z czasem zasadzono między innymi lipy, kasztanowce i topole. Dzięki temu, że położony jest wokół Rynku Głównego, w każdej chwili można wejść, w którąś z małych uliczek i znaleźć się na Rynku.

Wisła

Kraków dzięki temu, że przepływa przez niego rzeka, jest na swój sposób wyjątkowy. Bulwary nad Wisłą tętnią życiem, ale jednocześnie są miejscem idealnym na spacery o każdej porze dnia. Dzięki mostom łączącym oba brzegi możemy swobodnie spacerować między nimi i delektować się okolicą.

 

Muzea

Jak wiadomo, Kraków jest studnią wiedzy historycznej. Niegdyś był szlakiem przepływu towarów, dzięki czemu w Krakowie możemy odnaleźć również wiele różnych smaków. I tym kierunkiem też warto iść podczas spacerów po mieście. Wspomniany wcześniej Kazimierz jest żywą historią żydowską, gdzie na każdym rogu i praktycznie w każdej knajpie znajdziemy prawdziwie żydowskie smaki. Dzielnica ta jest również dobrze znana ze swojego streetfoodowego podejścia do jedzenia. Wiele zajdziesz tam food tracków, które serwują zarówno tradycyjne smaki krakowskie jak i nowoczesne przykłady kuchni, które z pewnością wam się spodobają. Jak widzisz, Kraków ma wiele do zaoferowania i warto z tych dobroci korzystać.