6 wyjątkowych atrakcji w Krakowie

Kraków słynie na całym świecie z wyjątkowej architektury, przepięknych zabytków i gościnności. Przespaceruj po jednym z największych europejskich, średniowiecznych placów. Podziwiaj zabytki. Wybierz się do muzeum, galerii sztuki. Latem stolica Małopolski ożywa festiwalową gorączką i wydarzeniami. 

Pracownia i Muzeum Witrażu

To połączenie muzeum i warsztatu ukazuje całe piękno witraży oraz wyjątkowe umiejętności i talent artystyczny twórców. Możesz umówić się na wycieczkę z przewodnikiem. Muzeum Witrażu funkcjonuje od 1902 roku. Odwiedzający mogą obserwować proces tworzenia witraży, niezmieniony od wieków. Siedziba muzeum to budynek dostosowany do potrzeb najstarszego polskiego warsztatu witrażowego.

Przestrzenie wystawowe zawierają zarówno współczesne, jak i historyczne dzieła witrażowe. Niektóre wykonane są przez słynnych artystów okresu polskiej secesji: Józefa Mehoffera, Wojciecha Jastrzębowskiego, Karola Frycza i Stefana Matejki (bratanek wybitnego polskiego malarza Jana). 

6 wyjątkowych atrakcji w Krakowie

Skok na Spadochronie

Jeśli lubisz adrenalinę, może Ci się spodobać skoki spadochronowe kraków. Na pewno zapadną Ci w pamięć. Dodadzą Ci pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wyzwalają dużą dawkę adrenaliny i endorfin. Podczas skoku będziesz bezpiecznie przypięty atestowanymi pasami. Wytrzymają obciążenie do 4 ton. Zostaniesz przypięty do skoczka z dużym doświadczeniem. 

Bulwary Wiślane

Bulwary po obu stronach legendarnej Wisły są doskonałym miejscem na spacer, jogging, a nawet piknik. Przez cały rok odbywa się wiele wydarzeń. Można tutaj zrobić wspaniałe zdjęcia Wawelu. Wybierz się na przyjemny spacer z Salwatora na Kazimierz i Podgórze. Po drodze znajdują się klimatyczne bary. Jeśli chcesz, możesz też wybrać się w rejs po Wiśle.

Szczególną uwagę zwróć na Festiwal Wianki z okazji Letniego Przesilenia oraz Parady Smoków z pływakami w różnych kształtach i rozmiarach. 

Plac Szczepański

Stosunkowo niedawno odremontowany Plac Szczepański kusi turystów i mieszkańców muzyczną fontanną, kawiarniami, restauracjami i barami. Stanowi świetną alternatywę dla Rynku Głównego. Można tutaj spędzić mile czas z przyjaciółmi. Regularnie odbywają się eventy, pokazy i spotkania. Wieczorami możesz się cieszyć muzyką klasyczną.

Plac Nowy

To żywe, bijące serce Kazimierza. Można tutaj jeść, pić i obserwować ludzi. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści lubią tutaj spędzać czas. Znajdują się tu klimatyczne kawiarnie i bary. Wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą. Zwany jest również Placem Żydowskim.

Chociaż na fotografiach i pocztówkach pojawia się najczęściej Rynek Główny, warto również zwrócić uwagę na Plac Nowy.

6 wyjątkowych atrakcji w Krakowie

Park Bednarski

Został otwarty z wielkim rozgłosem pod koniec XIX wieku przez Wojciecha Bednarskiego. Jest jednym z najpiękniejszych krakowskich parków. Wyróżnia się malowniczymi, wapiennymi klifami. Znajdują się tutaj tajemnicze, nieokiełznane miejsca i ponad 100 gatunków drzew. Oficjalnie Park Bednarski zajmuje 9,2 ha, ale zielony teren nad centrum Podgórza w zasadzie obejmuje cały obszar między Rynkiem Podgórskim na wschodzie a Rondem Matecznym na zachodzie.