Catering dietetyczny — Czym jest dieta pudełkowa i czy się opłaca?

Również w Krakowie catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa to obecnie coraz popularniejszy styl żywienia się. Zapewnia ona komfortowe dostarczanie gotowych posiłków na cały dzień w formie pudełek, które są zbilansowane i odpowiednio ułożone. Możemy też korzystać z wielu opcji i dostosowywać odpowiednie diety do swojej osoby oraz sytuacji. Wiele osób jednak zadaje pytanie, czy dieta taka jest korzystna, opłacalna i na czym dokładnie polega. W tym tekście prezentujemy “od podszewki” dietę pudełkową oraz podpowiadamy, czym jest catering dietetyczny, jak funkcjonuje, jakie ma plusy oraz czy warto go wybierać.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to popularna dieta pudełkowa. Polega on na tym, iż zamawiamy posiłki np. na 7 lub 30 dni a firma cateringowa dostarcza nam je w formie pudełek. Posiłki takie są gotowe do spożycia — czasami należy je podgrzać. Cateringi dietetyczne dostępne są w różnych wersjach — zarówno pod względem kalorii, jak i samej diety. Przeważnie możemy zamawiać posiłki, które łącznie dziennie dają nam od 1000 kalorii do 2-3 tysięcy. Dodając do tego różne diety np. wegetariańską, wegańską, niskoglikemiczną, dla sportowców, osób odchudzających się itp. przeważnie mamy do wyboru aż kilkanaście - kilkadziesiąt opcji. Żywienie w ten sposób jest bardzo komfortowe oraz możemy bardzo prosto zamawiać różnego typu posiłki.

Catering dietetyczny — Czym jest dieta pudełkowa i czy się opłaca?

Na rynku istnieje wiele firm cateringowych, które oferują tego typu usługi. Niektóre z nich są firmami lokalnymi działającymi jedynie w danym mieście, a inne są filiami dużych ogólnopolskich sieci. Przeważnie oferują one podobny zakres usług, choć mogą różnić się od siebie pod względem konkretnych diet, funkcjonowania czy ceny. Diety takie możemy zamawiać zarówno na kilka dni jak na dłuższe okresy czasu. Codziennie firma cateringowa dostarcza nam posiłki do domu lub do pracy. Z diety pudełkowej możemy korzystać niezależnie do tego, czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, odchudzamy się czy po prostu chcemy dbać o własne zdrowie.

Czy dieta pudełkowa się opłaca? Plusy i korzyści

Czy dieta pudełkowa się opłaca? To bardzo często zadawane pytanie przez osoby chcące skorzystać z cateringu pudełkowego. Pierwszym plusem cateringu dietetycznego jest duży komfort. Jeśli jesteśmy na diecie, chcemy przestrzegać określonej liczby kalorii lub prowadzimy intensywny tryb życia, dostarczenie nam pudełek z gotowymi posiłkami będzie bardzo wygodne. Szczególnie doceniamy ten fakt, jeśli będziemy spożywali gotowe posiłki czy przekąski w pracy gdzie nie ma możliwości przygotowanie pełnowartościowego dania. Wybierając catering dietetyczny, możemy zaoszczędzić nawet 2-3 godziny w ciągu dnia. Drugim plusem jest jakość dań. Posiłki przygotowują profesjonalni kucharze, a dieta jest ułożona przez dietetyków. Są one o ściśle określonej kaloryczności, przygotowywane z odpowiednich składników, które są wysokiej jakości i zawierają możliwie najwięcej substancji odżywczych. Samodzielnie trudno byłoby nam przygotowywać odpowiednio dobre i urozmaicone dania. Przeważnie po kilkunastu dniach diety zaczyna brakować nam pomysłów na posiłek, a dieta staje się monotonna.

Jedną z największych korzyści, jakie zyskujemy to elastyczność w dobieraniu diety. Zamawiając dietę pudełkową, możemy wybierać taką, jaka jest dla nas w danej chwili korzystna. Np. na początku odchudzania się możemy skorzystać z diety 1000 kalorii, a następnie przejść na dietę wegetariańską itp. Przeważnie każda firma umożliwia elastyczne zmienianie planu żywieniowego, co będzie bardzo korzystne. Wiele firm cateringowych udostępnia też dodatkowe usługi takie jak pomoc przy dobieraniu planu żywieniowego czy konsultacje u dietetyka. Wsparcie to jeszcze szczególnie pomocne dla osób, które korzystają po raz wierszy z diety pudełkowej.

Do minusów lub wątpliwości możemy jednak zaliczyć brak kontroli nad przygotowanymi posiłkami. Ten minus będzie doskwierał szczególnie osobom, które przykładają do tego elementu dużą wagę. Pewnym rozwiązaniem będzie wybór najbardziej znanych i renomowanych marek, co do których nie ma żadnych wątpliwości i serwują one dania w najwyższej jakości.

Cena i koszty diety w Krakowie

Bardzo ważnym aspektem, który jest ważny podczas podejmowania decyzji o zamówienia cateringu dietetycznego — jest cena. Wiele osób obawia się głównie tego elementu oraz nie wie jakie stawki panują na rynku. Przeciętnie ceny cateringu dietetycznego możemy spotkać w granicach 30zł-40zł do 70zł-80zł. Przeważnie w cenie ok. 50 zł - 60 zł możemy komfortowo wybrać odpowiedni dla nas catering. Ceny te są uśrednione i zależą od kilku czynników. Pierwszym takim czynnikiem będzie rynek lokalny i popyt na takie usługi. W większych miastach będziemy mieli do czynienia z większym zakresem cen oraz większym wyborem poszczególnym firm cateringowych. Na cenę wpływ będzie miała też renoma i opinia marki czy doświadczenie marki na rynku. Cena cateringu dietetycznego może również różnić się w zależności od jakości posiłków np. tej samej diety (dieta mięsna a wegańska).

Catering dietetyczny — Czym jest dieta pudełkowa i czy się opłaca?

Jak wybrać odpowiednią firmę cateringową z Krakowa?

Jeśli zdecydujemy się już na korzystanie z tego rodzaju cateringu, pozostaje nam do wybrania jeszcze jedna rzecz — firma cateringowa. Na rynku istnieje duży ich wybór — szczególnie w większych miastach. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich z pewnością będą opinie o danej marce. Możemy sprawdzić je np. na Google lub poprosić o zarekomendowanie danej firmy w social mediach. Na forach tematycznych możemy też porozmawiać z osobami, które korzystają z danej firmy i zapytać się je o jakość współpracy. Warto jest też porównać oferty firmy cateringowej, ceny oraz jakość diet. Dzięki temu dowiemy się, czy będziemy mogli w razie chęci zmiany wybrać inną dietę spośród wielu opcji oraz, czy za podobną cenę możemy w danym cateringu liczyć np. na lepsze składniki lub składniki wyższej jakości (np. więcej mięsa itp. w takiej samej diecie kalorycznej). Wybierając odpowiednią firmę cateringową, warto również sprawdzić, czy daje ona możliwość personalizacji diety, dostosowania jej do naszych preferencji, godziny dostaw, możliwość dostaw do pracy itp.