W jak skutecznie uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Wiele osób chętnie decyduje się na podróżowanie samolotem, ponieważ samolot to w dzisiejszych czasach najszybszy, a przy tym i najwygodniejszy środek transportu. Ponadto to właśnie samolotem możemy dotrzeć do wielu różnych miejsc na świecie, nawet tych najbardziej odległych. Mimo tego, iż linie lotnicze dbają o to, by ich usługi świadczone były na najwyższym poziomie, to zapewne wielu z nas spotkała, choć raz w życiu sytuacja, w której nasz lot został opóźniony.

Odszkodowanie za opóźniony lot – co warto wiedzieć na ten temat?

Niestety wielu pasażerów nie zdaje sobie sprawy, że w przypadku opóźnionego lotu przysługuje im prawo do ubiegania się o odszkodowanie (oczywiście o ile zostaną spełnione odpowiednie warunki). Każdego roku blisko 5 mld EUR nie zostaje wypłaconych w ramach rekompensat, ponieważ pasażerowie nie ubiegali się o przysługujące im odszkodowanie. Warto, zatem poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i dowiedzieć się, jakie odszkodowanie przysługuje nam za opóźniony lot i w jaki sposób najlepiej się o nie ubiegać. O odszkodowanie za opóźniony lot możemy starać się w sytuacji, gdy do opóźnienia doszło z bezpośredniej winy przewoźnika. Istotny jest również czas samego opóźnienia. O rekompensatę możemy ubiegać się, jeżeli na lotnisko docelowe dotrzemy, z co najmniej 3 godzinnym poślizgiem.

W jak skutecznie uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot?

Formalności związane z ubieganiem się o odszkodowanie za opóźniony lot.

O należną rekompensatę za opóźniony lot możemy starać się samodzielnie, jednak o wiele wygodniejszym, a zarazem skuteczniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tego typu sprawy profesjonalnej firmie zajmującej się wspieraniem pasażerów poszkodowanych w wyniku odwołanych i opóźnionych lotów. Dlaczego? Ponieważ sam proces starania się o rekompensatę dla wielu osób może okazać się dość zawiły i skomplikowany. Warto, więc zaoszczędzić sobie stresu i nerw i skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy posiadają ogromną wiedze w tym zakresie, a dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie w szybki i skuteczny sposób pomoc nam w załatwianiu wszystkich formalności.

Jeżeli poszukujemy naprawdę profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu działalnością to z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą firmy Delayfix.com. Aby skorzystać z usług firmy Delayfix wystarczy wypełnić formularz dostępny na jej stronie internetowej. Na jego podstawie pracownicy zatrudnieni w firmie ocenią czy złożenie wniosku o odszkodowanie jest zasadne, jeżeli tak to w fachowy sposób zajmą się dalszym prowadzeniem sprawy. Jeżeli natomiast okaże się, że w tym konkretnym przypadku nie przysługuje nam możliwość starania się o rekompensatę nic nie tracimy, ponieważ ocena takiego wniosku jest bezpłatna. Należy przy tym zaznaczyć, że za skorzystanie z usług firmy Delayfix.com zapłacimy dopiero po pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy i przyznaniu nam należnego odszkodowania od danej linii lotniczej, dlatego naprawdę opłaca się spróbować, ponieważ nie ryzykujemy nic, a zyskać możemy wiele. Rekompensata za opóźniony lot może wynosić nawet do 600 EUR.