Czy warto odwiedzić podziemia rynku Głównego w Krakowie?

Wielu turystów odwiedzających Kraków nie wyobraża sobie tej wycieczki bez zobaczenia słynnego Rynku Głównego, na którym znajduje się wiele znanych zabytków. Ale czy warto również zarezerwować sobie czas na zwiedzanie podziemi Rynku?

Zwiedzanie Podziemia Rynku Głównego – dlaczego warto się na to zdecydować?

Muzeum Podziemia Rynku to bez wątpienia bardzo ciekawa atrakcja, jaką oferuje nam miasto Kraków. W muzeum tym odnajdziemy jedne z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w naszym kraju. Obejrzymy tu miedzy innymi multimedialną wystawę, która ukazuje dzieje Krakowa i Rynku, a także zobaczymy jak mieszkańcy tego miasta żyli we wczesnym średniowieczu. Wizyta w tym muzeum może okazać się wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Tutaj nie ma mowy o nudzie, odkrywanie średniowiecznego Krakowa za pomocą XXI – wiecznych środków przekazu jest niezwykle pasjonujące, a dla dzieci będzie to ponadto bardzo interesująca lekcja historii.

Czy warto odwiedzić podziemia rynku Głównego w Krakowie?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat Podziemi Rynku?

W Muzeum Podziemia Rynku możemy zobaczyć także makietę centrum Krakowa, stare ozdoby i monety czy też przedmioty codziennego użytku, którymi niegdyś posługiwali się mieszkańcy tego miasta. Dzieci zwykle zainteresowane są rekonstrukcją warsztatu złotnika i kowala oraz salą edukacyjną, w której mogą obejrzeć inscenizację o smoku wawelskim lub zagrać w grę edukacyjna na specjalnym ekranie dotykowym, która polega na ubraniu rycerza lub księżniczki. Muzeum to cieszy się dużym powodzeniem również ze względu na wyjątkową atmosferę jaka tu panuje. Zwiedzanie odbywa się tu w półmroku i w towarzystwie nastrojowej muzyki. Ze względu na dużą dawkę wiedzy na temat historii Krakowa wielu turystów chętnie umieszcza zwiedzanie tego miejsca, jako jeden z pierwszych punktów swojej wycieczki po stolicy Małopolski. Dzięki takiej wyciecze można później zupełnie inaczej postrzegać słynne zabytki Krakowa. Jeżeli więc jeszcze nigdy nie byliśmy w tym miejscu warto to zmienić podczas następnej wizyty w Krakowie. Podziemia Rynku to miejsce godne zobaczenia.