Ekspert od finansów w Krakowie. Szukamy i my!

Profesjonalny doradca zwraca przede wszystkim uwagę na dobro swojego klienta. Prowizja jest dla niego drugorzędną sprawą. Biorąc pod uwagę potrzeby, oczekiwania i sytuację finansową klienta dobiera dla niego najlepszy produkt. Pomaga w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Towarzyszy klientowi na każdym etapie ubiegania się o kredyt. Wybierając doradcę, zwróć uwagę na to, aby był punktualny, odpowiedzialny, rzetelny i uczciwy. Sprawdź jego kwalifikacje i doświadczenie.

Doradca z polecenia

Zanim zaczniesz doradcy, zapytaj znajomych i rodzinę, czy mogą polecić jakiegoś specjalistę. Jeśli tak, zapytaj, jak przebiegała współpraca. Dowiedz się również, dlaczego dana osoba wybrała akurat tego doradcę. Sprawdź, co podobało się jej współpracy, a co nie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na co musisz zwrócić szczególną uwagę. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny. Warto jednak zaufać komuś sprawdzonemu.

Jeśli nikt z Twoich bliskich nie korzystał z pomocy doradcy, zawsze możesz poszukać opinii w Internecie. Dotychczasowi klienci często piszą komentarze na forach, platformach społecznościowych i serwisach branżowi. Umieszczają też swoją opinię w wizytówkach Google konkretnego doradcy. Oczywiście, zachowajmy przy tym zdrowy rozsądek. Z jednej strony negatywne komentarze może wystawiać czasami konkurencja, z drugiej strony niektóre pozytywne opinie mogą pisać osoby zaufane. 

Ekspert od finansów w Krakowie. Szukamy i my!

Doradca niezależny

Wielu profesjonalnych doradców kredytowych pracuje w firmach powiązanych z instytucją finansową. Zainteresuj się jednak na początku ofertą doradców niezależnych. Nowych klientów pozyskują zwykle dzięki rekomendacjom. To właśnie pozytywna reklama ugruntowuje ich pozycję na rynku. Najprawdopodobniej dołoży więc wszelkich starań, aby współpraca z Tobą przebiegała bezproblemowo. Wtedy istnieje duża szansa, że polecić go znajomym, rodzinie i w Internecie.

Doradca niezależny dysponuje najczęściej szerszą ofertą. Nie będzie więc wciskał Ci za wszelką cenę produktu konkretnego banku. Zobacz, z jakimi i iloma instytucjami współpracuje. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, sprawdź, czy doradca przygotuje przynajmniej kilkanaście ofert. Wtedy łatwiej wybierze dla Ciebie tę odpowiednią.

Ekspert od finansów w Krakowie. Szukamy i my!

Doświadczony i komunikatywny doradca

Umów się na pierwsze niezobowiązujące spotkanie z doradcą kredytowym. Zapytaj, jakie ma doświadczenie w branży. Zwróć  uwagę na staż, a nie wiek specjalisty. Sprawdź, czy jest to jego podstawowa działalność, czy tylko w ten sposób dorabia. Zobacz, w czym się specjalizuje. Czy współpracuje częściej z klientami indywidualnymi, czy firmowymi? Czy najczęściej pomaga w otrzymaniu kredytu hipotecznego, konsolidacyjnego, a może firmowego?

Zwróć uwagę też na to, czy jest komunikatywny. Jeśli doradca nie jest punktualny i nie umie odpowiedzieć konkretnie na żadne pytanie, powinna Ci się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza. Sprawdź, czy jest dostępny. Sprawna komunikacja telefoniczna i mailowa w wielu przypadkach jest nieoceniona. Jeśli miałeś trudności z umówieniem się już na pierwsze spotkanie, lepiej poszukaj innego doradcy.

Partnerem tekstu jest SprawdzonyDoradca.pl - doradca Kraków.